Odśniezanie Dachów Lublin | Odsnieżanie Lublin - Firma ELAG jest niekwestionowanym liderem na rynku lubelskim w zakresie świadczenia usług odśnieżania dachów. Odśnieżamy dachy wielkopowierzchniowe, dachy płaskie i spadziste. Posiadamy największą ekipę specjalistów z duzym doswiadczeniem oraz profesjonalny sprzęt do wykonywania prac jak i zabezpieczający.


Idź do treści

Odśnieżanie dachów

Odśnieżanie

Firma Elag świadczy szeroki wachlarz usług odsnieżania na terenie województwa Lubelskiego. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem alpinistycznym który umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc dzięki czemu odśnieżanie dachów przebiega sprawnie i szybko. Odśnieżamy dachy metodami mechanicznymi przy użyciu specjalnych szufli i pługów śnieżnych, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wykonywanych czynności. Zalegający śnieg zrzucamy w specjalnie wydzielonych strefach zrzutu. Zapewniamy szybki czas reakcji i pełen profesjonalizm. Cena uzależniona jest od rodzaju odśnieżanej powierzchni oraz konstrukcji technicznej obiektu.


Dachy butumiczne stanowią szczególny rodzaj pokryć dachowych ze wględu na dużą podatność na uszkodzenia mechaniczne. Ten rodzaj dachów odśnieżamy szuflami zaopatrzonymi w gumowe końcówki oraz brezentami, gwarantując najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

Dachy jedno i dwuspadowe odśnieżamy używając sprzętu alpinistycznego oraz wzyżki, usuwamy zalegający śnieg zarówno z tradycyjnych dachów krytych dachówką, gontem jak i papą czy blachą. Cena uzależniona jest od specyfkiacji technicznej odsnieżanego obiektu.

Zalegający śnieg znacząco obciąża konstrukcję budynku. Według Centralnego Ośrodka Rzeczoznawstwa i Inżynierii Procesów Budowlanych, szacuje się, iż dopuszczalna grubość pokrywa śnieżnej nie może przekraczać 30cm, natomiast dopuszczalna gra- niczna grubość lodu 8
cm.

Grubość warstwy Lodu [cm]

Grubość warstwy Śniegu [cm]

8

0

7

6

6

9

5

13

4

17

3

21

2

24

1

28

0

30

Podane dopuszczalne grubości pokrywy śniegowej oraz lodu nie mogą być przekroczone, a śnieg i lód nie może zalegać aż do czasu samoistnego stopienia. Lód ze śniegiem musi być natychmiast usuwany z dachu ponieważ w każdej chwili dachm może być dodatkowo obciążony nowym opadem śniegu i wystąpi niebezpieczeństwo przekroczone dopuszczalnych obciążeń.

W czasie długotrwałych opadów śniegu dach musi być cały czas monitorowany i w razie stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnej grubości pokrywy śniegowej należy natychmiast rozpocząć jego odśnieżanie.

Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą wykonywać wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. Pracownicy muszą być wyposażeni w sprzęt zabezpieczający a teren wokół budynku zabezpieczony. Prace należy przeprowadzać z zachowaniem przepisów BHP.

Roboty należy wykonywać zgodnie z warunkami technicznymi eksploatacji i utrzymania pokryć dachowych, specyficznymi dla danego rodzaju pokrycia. Usuwanie śniegu i lodu powinno odbywać się przy użyciu sprzętu i w taki sposób aby nie niszczyć pokrycia dachowego.Obliczenia, tabele i normy pobrane ze strony http://www.rzeczoznawstwobudowlane.pl/

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE | ELAG 2010-2014
WWW.ELAG.PL | WWW.ODSNIEZANIE-LUBLIN.PL | INFO@ODSNIEZANIE-LUBLIN.PL | 507-088-123
Powrót do treści | Wróć do menu głównego